14.01.2012
VIENOTĪBA pieņem paziņojumu „Par latviešu valodu – pret sašķeltu sabiedrību”

2011. gada 14. janvarī partijas VIENOTĪBA Dome pieņēmusi paziņojumu „Par latviešu valodu – pret sašķeltu sabiedrību”, kurā aicina visus Latvijas pilsoņus nepieļaut otras valsts valodas ieviešanu. Tas sašķeltu Latvijas sabiedrību un Latvijas valsti, norāda partija.

“Mēs esam pret Latvijas tautas sašķelšanu. Mēs esam par latviešu valodu, kas vieno visu tautību Latvijas cilvēkus,” uzsver VIENOTĪBAS Dome, aicinot visu tautību Latvijas iedzīvotājus saglabāt savstarpēju cieņu un neļaut izprovocēt etnisku spriedzi.

Latviešu valoda ir daļa no Latvijas valsts būtības. Kā vienīgā valsts valoda tā ir nedalāmi saistīta ar Latvijas kā nacionālas un demokrātiskas valsts izveidošanas un pastāvēšanas jēgu. Latvijas valsts var pastāvēt tikai latviešu valodā. Tikai latviešu valodā visu tautību Latvijas iedzīvotāji var īstenot savas demokrātiskās tiesības. Latvijas valsts pienākums ir nodrošināt latviešu nācijas, kultūras un valodas ilgtspēju un saliedēt sabiedrību uz latviešu valodas pamata, paziņojumā norāda VIENOTĪBA.

Paziņojumā partija uzsver, ka VIENOTĪBAS Saeimas deputāti ir izmantojuši visus tiesiskos līdzekļus, lai aizstāvētu latviešu valodu, un iesnieguši pieteikumu Satversmes tiesā. Ir jāgūst pilna tiesiska skaidrība par valsts pamatu neaizskaramību, pauž paziņojuma autori.

VIENOTĪBA paziņojumā arī norāda, ka gadījumā, ja referendums notiks, partija turpinās aicināt pilsoņus aktīvi tajā piedalīties, skaidri un nepārprotami apliecināt savas valsts pamatus un nobalsot pret otru valsts valodu.

VIENOTĪBA šodien pieņemtajā dokumentā apņēmusies īstenot pilsoniskās izglītības pasākumus, pārliecinot līdzpilsoņus par to, kāpēc Latvijā ir un var būt tikai viena valsts valoda, kādi ir Latvijas valstiskuma konstitucionālie un kultūrvēsturiskie pamati, kāpēc aizstāvēt un nostiprināt latviešu valodu ir ienteresēti gan latvieši, gan mazākumtautību pārstāvji.

Satversme garantē visām Latvijas mazākumtautībām tiesības saglabāt un attīstīt savu valodu, etnisko un kultūras savdabību. Šīs tiesības nav apšaubāmas. Latvijas Republika nodrošina mazākumtautībām plašas tiesības un iespējas, tai skaitā īstenot mazākumtautību izglītības programmas. VIENOTĪBA arī turpmāk sargās visu tautību Latvijas pilsoņu tiesības, norādīts Domes paziņojumā.

Kā iepriekš ziņots, 14. janvārī norisinājās partijas VIENOTĪBA Domes sēde, kurā VIENOTĪBAS pārstāvji apsprieda politisko situāciju un partijas rīcību sakarā ar gaidāmo tautas nobalsošanu par grozījumiem Satversmē, kā arī pārrunāja aktualitātes, kas saistītas ar topošo Eiropas Savienības starpvaldību līgumu un eirozonas budžeta disciplīnu.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
laila.timrota@saeima.lv

Komentāri:
18
JAN
2012
Zane
Vai bus iespeja balsot interneta?
17
JAN
2012
Brigita
Par visiem 100% piekrītu komentētājam "Visvaldis". Turpināt naturalizāciju IR BĪSTAMI! Lai ko arī neteiktu ES gudrie konsultanti. Daudzi nepilsoņi(uzsveru - ne visi) ir apguvuši latviešu valodu, tomēr nedzīvo ar piederības sajūtu Latvijai. Pieļauju, ka ir daļa cittautiešu, kuri vēlas kļūt par pilsoņiem viena vienīga iemesla dēļ - lai varētu piedalīties Saeimas vēlēšanās un "sākt stūrēt pretējā virzienā".
16
JAN
2012
Visvaldis
Nekas nestāv uz vietas. Kas bija labs vakar, šodien vairs nav.

Tā ir ar integrāciju un naturalizāciju. Latviešu skaits valstī ir dramatiski samazinājies, tāpēc ir jāpārtrauc naturalizācija. Kas gribēja naturalizēties, to jau ir izdarījis. Ko domā naturalizētie parāda šis referendums par otru krievu valodu. Tāpēc turpinot mēs dabūsim daudz vairāk un daudz lielākas problēmas sev uz kakla. Lai šeit labāk ir 300 000 Kievijas pilsoņu ar pastāvīgām uzturēsanās atļaujām, kas negrauj valsti ar referendumiem, ir īsti krievi nevis viltus latvieši.
14
JAN
2012
makslinieks
Ak šī divkosīgā Vienotība. Māklīgi radījusi jautājumu par valodu, lai aizsegā darītu citas lietas, lai nav jārunā par Vienotīvbas ekonomikas politiku, iedzīvotāju nabadzību, badu, bagāto aizstāvēšanu, klanīšanos ārvalstu bagātnieku priekšā, dancošanu vienas konkrētas ārvalsts stabulē, ielikteņiem utt.
16
JAN
2012
satirikis
Pat partijas saitā ir salīdusi "kazačoki" !
Vai tad tā bija Vienotība, kas uzsāka visu šito valodas jezgu ? Jeb tomēr tas bija Lindermans ?
Neapvaino cilvēku prāta spējas !