Krišjānis Kariņš debatēs par Nord Stream 2

2016.gada 10.maijā Eiropas Parlamenta (EP) plenārsēdē Strasbūrā deputāti, debatējot par “Nord Stream 2” projekta ietekmi uz Centrāleiropas un Austrumeiropas gāzes tirgu, atkārtoti pieprasīja Eiropas Komisijai to apturēt.

EP deputāts Krišjānis Kariņš (ETP) plenārsēdē, uzrunājot kolēģus un ES komisāru klimata politikas un enerģētikas jautājumos Migelu Ariasu Kaneti, uzsvēra Nord Stream 2 projekta bīstamību, jo tas palielinātu ES atkarību no Krievijas gāzes. “Iecere vairākām ES dalībvalstu enerģētikas kompānijām kopā ar Krievijas “Gazprom” dubultot esošo Nord Stream gāzes vadu, realizējot projektu Nord Stream 2, ir kā narkomānam durt vēna divas reizes lielāku devu. Tas ir dzīvībai bīstami, tas ir Eiropai bīstami. Mēs nevaram atļauties iet šo ceļu,” norādīja deputāts.

Uzrunā K. Kariņš aicināja par nozari atbildīgo Eiropas komisāru M. A. Kaneti turēt drosmi un darīt visu, lai šo projektu apturētu. Deputāts norādīja, ka vienīgās zāles pret atkarību no Krievijas gāzes ir Eiropas Enerģētikas savienība. “Virzība uz Enerģētikas savienību, ko paši esam apstiprinājuši, mums skaidri parāda, ka ir jāsamazina mūsu enerģijas importa atkarība, ka ir jādažādo enerģijas avoti un mēs nevaram pieļaut jebkāda veida monopola darbību ES tirgū. Mums ir jāveido šis vienotais tirgus,” teica K. Kariņš.

Kā zināms, neskatoties uz ES noteiktajām sankcijām pret Krieviju, vairākas Eiropas lielās energokompānijas ir noslēgušas vienošanos ar Krievijas “Gazprom” par Nord Stream 2, kas palielinātu Eiropas atkarību no viena piegādātāja - Krievijas. Par šo aktuālo jautājumu plenārsesijā Strasbūrā EP deputāti debatē jau atkārtoti, tā paužot stingru nostāju pret šo projektu un izdarot spiedienu uz Eiropas Komisiju.

Komentāri: