28.12.2016
LU pētnieki aicina ārzemēs dzīvojošos un Latvijā atgriezušos uzņēmējus dalīties pieredzē

Lai noskaidrotu Latvijas diasporas uzņēmēju un citu profesionāļu viedokli par to, kādi risinājumi investīciju piesaistes, eksporta sekmēšanas, inovācijas attīstības un profesionāļu tīklošanās veicināšanai būtu visefektīvākie un nepieciešamākie Latvijā, Latvijas Universitātes (LU) Diasporas un migrācijas pētījumu centrs sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru uzsācis pētījumu.

Cilvēki ar uzņēmējdarbības vai profesionālo pieredzi ārzemēs - gan tie, kuri ir atgriezušies Latvijā, gan tie, kas vēl dzīvo ārpus tās, - pateicoties dzīves pieredzei ārpus mūsu valsts, bieži spēj saskatīt jaunas uzņēmējdarbības iespējas, radīt inovatīvas idejas un pārrobežu sadarbības tīklus, veicinot zināšanu un tehnoloģiju pārnesi un atbalstot ar savu pieredzi un zināšanām jaunus, perspektīvus uzņēmumus Latvijā.

Pētījuma ietvaros tiks veiktas intervijas ar Latvijas izcelsmes uzņēmējiem un profesionāļiem ārpus Latvijas, kā arī dažādu nozaru uzņēmējiem un profesionāļiem, kas ir atgriezušies Latvijā. Tādēļ LU Diasporas un migrācijas pētījumu centrs lūdz atsaukties uzņēmējus un profesionāļus, kuri būtu ieinteresēti izteikt savu viedokli, dalīties ar savu redzējumu un ieteikumiem par minētajiem jautājumiem.

Saistībā ar profesionāļu un uzņēmēju tīklošanās platformas iespējamu izstrādi, pētnieki vēlas apzināt diasporas un remigrējušos uzņēmējus, profesionāļus, potenciālos uzņēmējus un investorus, kā arī vienkārši aktīvus mūsu tautiešu ar pieredzi ārvalstīs, kuri vēlētos sadarboties dažādu atbalsta pasākumu īstenošanā sadarbības ar diasporu veicināšanai, tādējādi dodot ieguldījumu valsts izaugsmē.

Pētījuma rezultāti tiks izmantoti, lai attīstītu efektīvākos praktiskos risinājumus, kas palīdzētu veicināt eksportu, investīciju piesaisti, kā arī inovāciju radīšanu un ieviešanu Latvijas uzņēmumos.

Intereses gadījumā Latvijas universitātes pētnieki aicina uzņēmējus un citus profesionāļus aizpildīt šeit pieejamo anketu.

Jautājumu gadījumā lūdzu vērsties Latvijas Universitātē, rakstot uz info@diaspora.lv . Papildu informācija par LU Diasporas un migrācijas pētījumu centra aktivitātēm pieejama šeit.

Papildus informācija:
Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa
prese@em.gov.lv

Komentāri: