22.11.2018
Latvija turpinās sniegt atbalstu Ukrainai, izmantojot arī OECD instrumentus

2018. gada 21. novembrī Parīzē, Francijā, Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītājs Juris Štālmeistars Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ikgadējās Eirāzijas nedēļas laikā tikās ar OECD Globālo attiecību direktoru Andreasu Šālu (Andreas Schaal), lai pārrunātu OECD sadarbību ar Ukrainu un Centrālāzijas valstīm. J. Štālmeistars informēja par Latvijas brīvprātīgo iemaksu 40 000 EUR apmērā OECD Rīcības plāna Ukrainai īstenošanai saskaņā ar noslēgto OECD–Ukrainas Saprašanās memorandu.

Latvijas ekspertiem ir ilggadēja pieredze attīstības sadarbības projektu īstenošanā Ukrainā. J. Štālmeistars pauda gatavību turpināt sniegt Latvijas pieredzi, izmantojot arī OECD instrumentus.

2014. gadā tika noslēgts OECD–Ukrainas Saprašanās memorands, un tā izpilde tiek īstenota saskaņā ar OECD rīcības plānu Ukrainai, kā prioritārās jomas nosakot korupcijas novēršanu, publiskās pārvaldes reformas un ekonomisko attīstību. 2018. gada jūnijā Saprašanās memorands tika pagarināts līdz 2020. gadam, apliecinot Ukrainas vēlmi turpināt sadarboties ar OECD valstī uzsākto reformu īstenošanā.

Latvijas Republikas Ministru kabinets 2018. gada 16. oktobra sēdē apstiprināja iemaksas veikšanu OECD Ukrainas rīcības plāna īstenošanai. Pēdējo brīvprātīgo iemaksu rīcības plānā Latvija veica 2015. gadā.

Informācijai:
OECD Eirāzijas nedēļa Parīzē norisinās no 19. līdz 21. novembrim. Tā ir ikgadējs pasākums, kurš tiek īstenots OECD–Eirāzijas konkurētspējas programmas ietvaros. Šī programma izveidota 2008. gadā un ietver sadarbību ar 13 valstīm Austrumeiropā, Dienvidkaukāzā un Centrālāzijā. Programmas mērķis ir sniegt palīdzību politiku īstenošanā, lai veicinātu labvēlīgu biznesa klimatu un atbalstītu valstu pāreju no plānotās ekonomikas uz tirgus ekonomiku. Tā piedāvā OECD ekspertīzi, un partnervalstis tiek aicinātas pievienoties OECD juridiskajiem instrumentiem un politikas standartiem.


Papildus informācija:
Ārlietu ministrijas Komunikācijas grupa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: media@mfa.gov.lv

Komentāri: