24.05.2016
VIENOTĪBAS jaunajam līderim jāizpurina kodes no partijas drēbēm!


Autors: Artis Pabriks

Šodienas VIENOTĪBAS spēks ir tikai partijas nosaukumā, nevis būtībā. Iekšēja neuzticība un šķelšanās ir radījusi krīzi partijas politiskajā identitātē kopumā un apdraud tās eksistenci.

Jaunības spars vai briedums un pieredze?

Būt vai nebūt partijai nākotnē – ir jautājums uz kuru atbilde tiks sniegta partijas ārkārtas kongresa laikā, kad tiks vēlēts jaunais VIENOTĪBAS vadītājs, izvēloties starp jaunības sparu un briedumu. Kādai ir jābūt jaunajai VIENOTĪBAS vadībai?

Debates ir parādījušas, ka abi kandidāti ir līdzvērtīgi un ar abiem man bijusi ilga politiskā sadarbība.

Andris Piebalgs – pieredzējis politiķis ar izcilu politisko karjeru. Latvijā nav daudz politiķu, kuri var lepoties ar līdzvērtīgu pieredzi. Savukārt Edvardu Smiltēnu pats savulaik esmu „aiz rokas„ ievedis politikā. Taču šodienas jautājums nav par simpātijām, bet gan kurš no izvirzītajiem kandidātiem spētu realizēt vienlaikus radikālas un veiksmīgas izmaiņas VIENOTĪBĀ?
 

„Vienotība“ jāvada cilvēkam, kas vieno nevis šķeļ

VIENOTĪBAS nākotne šodien ir atkarīga no jaunā partijas vadītāja spējām rīkoties, un, rīkojoties, nesagraut jau esošos trauslos pamatus. VIENOTĪBA jāvada cilvēkam, kas vieno nevis šķeļ. Tam, kurš potenciāli var būt konkurētspējīgs Latvijas premjers.

Būtiski (un šo es vēlos īpaši uzsvērt), ka jaunajam VIENOTĪBAS līderim jābūt pietiekami vitālai un drosmīgai personībai, kas spēj uzņemties atbildību, pēc nepieciešamības pieņemot drosmīgus un radikālus lēmumus. Jaunajam vadītājam jābūt drosmīgam atvērt vaļā VIENOTĪBAS skapi un izpurināt tās saturu no kodēm.

Augsta reputācija Latvijā un starptautiskā vidē – arī šis ir būtisks aspekts nākamā līdera izvēlē. Ja kandidāta šī brīža politiskā reputācija vēl nav sasniegusi atbilstošu līmeni, tad jaunā vadītāja personības spēkam un spējām jābūt tādām, lai to iegūtu. VIENOTĪBAI ir vajadzīgs vadītājs, kurš spēj saviļņot partijas biedrus, ar savu redzējumu aizraujot cilvēkus, iedvešot viņos ticību partijas spēkā un nākotnē.

Viņam jāspēj vadīt gan partiju, gan eventuāli arī valsti.

Esmu pārliecināts, ka partijas VIENOTĪBA liktenis ir svarīgs ne tikai partijas biedriem, bet Latvijas valstij kopumā. Tāpēc jau šodien aicinu arī potenciāli jaunievēlēto partijas valdi uzticēties un atbalstīt jauno vadītāju, nākamajā dienā pēc ievēlēšanas, neaizmirstot galveno mērķi – partijas darbaspēju atjaunošanu un Latvijas pilsoņu uzticības atgūšanu.

Pašreizējā ekonomiskajā un ģeopolitiskajā situācijā Latvija nevar atļauties zaudēt tādu patriotiski un eiropeiski orientētu partiju kā VIENOTĪBA.

 

Komentāri: