10.04.2011
Par amatpersonas deklarāciju bez spekulācijām

Autors: Artis Kampars
 

Atklāta un godīga saruna par jebkuru no tematiem ir labākais risinājums ikvienā situācijā un par ikvienu tematu, arī tādu, kas kādai sabiedrības daļai raisa šaubas par manu kā amatpersonas rīcību. Lai arī vienmēr esmu bijis atvērts sarunai ar medijiem un arī šobrīd esmu atbildējis žurnālistiem, kas vēlējušies uzdot jautājumus un dzirdēt manas atbildes, patlaban publiskajā telpā par manu amatpersonas deklarāciju ir spekulācijas, kas rada neskaidrības.

Lai ko kāds būtu ieinteresēts iztēlot, man nepieder slepeni miljoni, kas būtu noglabāti ārzonās, mistiskos fondos, aizslēpti aiz vekseļu darījumiem vai kā citādi noslepenoti. Mans dzīves veids un ar to saistītie iespējamie izdevumi ilgus gadus ir redzami sabiedrībai un nekad nav liecinājuši par jebkādām neatbilstībām ienākumiem.

Visus savus ienākumus un darījumus esmu norādījis ikgadējās valsts amatpersonas deklarācijās kopš 2002. gada, kad pirmo reizi tiku ievēlēts par Saeimas deputātu. Visi mani ienākumi un darījumi ir likumīgi.

Lai izbeigtu spēles ar cipariem un tādējādi izraisītās spekulācijas, sniedzu savu skaidrojumu – atklātā un godīgā veidā, kā esmu radis strādāt.

2010. gadā, kā tas izriet no manas amatpersonas deklarācijas, parādsaistības esmu samazinājis par 72 tūkstošiem latu – tajos ietverta gan īstermiņa aizdevuma dzēšana, gan regulārie hipotekārā kredīta maksājumi. Lai segtu parādsaistības, esmu uzsācis sev piederošā uzņēmuma kapitāldaļu pārdošanas procesu, lūdzis sievu manu parādsaistību nomaksai ziedot viņas vairāku gadu garumā veidotus uzkrājumus. Savukārt ikmēneša hipotekārā kredīta maksājumu es veicu no ministra algas, kas pašlaik ir mani vienīgie ienākumi, kā arī esmu izmantojis tam savus iekrājumus.
Par dāvinājumu no sievas

27 tūkstoši latu ir manas sievas uzkrājumi, kas izveidojušies vairāku gadu laikā, tai skaitā saņemot naudu no tēva un pārdodot dzīvokli un ar to funkcionāli saistīto mantu (mēbeles, virtuves iekārtu ar tehniku, sadzīves tehniku u.c., kas atradās dzīvoklī; divas zemesgrāmatā nereģistrētas garāžas, kuras atradās garāžu kooperatīvā Jauntukums - 1).
Par man piederošā uzņēmuma SIA „Ronis” saimniecisko darbību un kapitāldaļu pārdošanu

Uzņēmums, kas dibināts 1993. gadā, visu pastāvēšanas laiku strādājis sekmīgi un attīstījis savu darbību. Visi no uzņēmuma dividendēs saņemtie finanšu līdzekļi norādīti manās amatpersonas deklarācijās un lasāmi publiskā datu bāzē.
Līdzīgi kā daudziem komersantiem, arī manam uzņēmumam pēdējos krīzes gados finanšu rādītāji ir pasliktinājušies. Pašlaik esmu uzsācis uzņēmuma kapitāldaļu pārdošanas procesu un, kā tas ir raksturīgi šāda veida darījumiem, kapitāla daļu potenciālais pircējs ir uzsācis due diligence procesu un, apstiprinot savu nolūku nopietnību, ir iemaksājis man drošības naudu. Es noraidu jebkādas spekulācijas par investora anonimitāti – savu darījumu partneri identificējošo informāciju esmu norādījis Valsts ieņēmumu dienestam, jau aizpildot amatpersonas deklarāciju, un, līdzko darījums būs noslēdzies, kapitāldaļu pircēja vārds būs publiski pieejama informācija. Kamēr darījums ir procesā, man nav tiesību izpaust šīs personas vārdu – tāds ir līguma par kapitāldaļu pirkšanu nosacījums.

Es, būdams amatpersona, esmu atvērts sadarbībai ar kompetentām valsts institūcijām, kuru uzdevums un tiesības ir detalizēti pārbaudīt manas deklarācijas tiesiskos un juridiskos aspektus, es atbildu un atbildēšu uz mediju jautājumiem, skaidrošu savu rīcību partiju apvienības „Vienotība” biedriem. Tas ir mans pienākums. Vienlaikus – nedz mana sieva, nedz darījuma partneris uzņēmuma daļu pārdošanā nav amatpersonas un es lūdzu respektēt viņu vēlmi un tiesības nekļūt par publiskām personām.

Es noraidu jebkādas runas par manu finansiālu ietekmējamību. Es plānoju turpināt darbu politikā, īstenojot tos valsts attīstībai vitāli svarīgos mērķus un ideālus, ar kuriem sāku savu politisko karjeru pirms gandrīz 10 gadiem.

Komentāri:
13
SEP
2011
elvē
Paldies par skaidrojumu. Tā arī biju domājis. Es jums ticu , neaizejiet no politikas.
18
APR
2011
Oskars
Viss jau ir skaisti, tikai, kaut kā neticas, ka var uzturēt māju, dzīvokli, auto un piecus cilvēkus par Ls 420! (http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/374195-ka_uzturet_maju_dzivokli_auto_un_piecus_cilvekus_par_ls_420) Zūd ticība, ka šeit viss ir godīgi. Arī es zinu kā grāmatvediski sakārtot deklerāciju, lai nav kur "piesieties", un tieši tādēļ arī parastie mirstīgie, tādi kā es vairs neredz jēgu maksāt nodokļus! Vai tad es esmu glupāks pa ministru!
13
APR
2011
Edgars
Viss būtu labi, ja vien Kampara kungs būtu vienkāŗši privātpersona, kas nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Pat apsveicami. Galvenā problēma manā izpratnē ir jautājumā, kā šāda rakstura darījumu slēgšanu var apvienot ar ministra pienākumu pildīšanu?