Satiksmes ministrija

Satiksmes ministrijas veikums no 2014.gada 5.novembra līdz 2015.gada 4.novembrim

No 2017.gada vidus Eiropas Savienībā tiks atceltas viesabonēšanas piemaksas, kas ļaus patērētājiem, atrodoties citās dalībvalstīs, lietot mobilo sakaru pakalpojumus par to pašu samaksu kā savā valstī. To paredz jūnija beigās panāktā provizoriskā vienošanās ar Eiropas Parlamentu par Telesakaru vienotā tirgus priekšlikumu.

Nodibināta SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” un kopuzņēmums “RB Rail”. Finansēšanai no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI) pirmā EISI konkursā apstiprināts projekts “1 435 mm standarta platuma dzelzceļa līnijas attīstīšana Rail Baltica koridorā caur Igauniju, Latviju un Lietuvu”.

Lai uzlabotu satiksmes drošību uz ceļiem, īpaši pievēršot uzmanību mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem, jūnijā Ministru kabinetā apstiprināti jaunie Ceļu satiksmes noteikumi.

Lai dotu iespēju komersantiem sniegt pakalpojumus vietās, kur līdz tas bija ekonomiski neizdevīgi, īstenots projekts “Nākamās paaudzes elektronisko sakaru tīklu attīstība lauku reģionos”. Projekta laikā reģionos ieguldīti 1418 km kanalizācijas cauruļu un 1813 km optiskā kabeļa, ekspluatācijā nodoti ekspluatācijā 177 piekļuves punkti.

Latvija uzņemsies koordinējošās valsts lomu Ķīnas sadarbībai ar Centrālās un Austrumeiropas valstīm (16+1) transporta jomā. Formāts 16+1 paredz veicināt Ķīnas sadarbību ar 16 Eiropas valstīm (Čehija, Igaunija, Ungārija, Latvija, Lietuva, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Bulgārija, Horvātija, Polija, Maķedonija, Melnkalne, Serbija, Albānija, Bosnija un Hercegovina) dažādās jomās, t.sk. transportā.

Atpakaļ