Iekšlietu ministrija

Iekšlietu ministrijas veikums no 2014.gada 5.novembra līdz 2015.gada 4.novembrim

Uzsākta Latvijas Austrumu robežas ierīkošanas projekta pirmā kārta. Projekts paredz Latvijas zaļās robežas ar Krievijas Federāciju sakārtošanu 270 kilometru garumā, izveidojot 12 metrus platu robežjoslu un veicot citus labiekārtošanas darbus. Uz Latvijas Krievijas robežas tiks izveidotas koka konstrukcijas laipas, patruļtakas, paredzēta arī 90 km stiepļu žogu izbūve atsevišķi noteiktos robežas posmos. Augustā uzsākta projekta pirmā kārta un pirmie robežas labiekārtošanas darbi. Projektu ir plānots īstenot trīs gadu laikā, un tā īstenošanai nepieciešami 20 miljoni eiro. Šogad piešķirts pusmiljons eiro, savukārt nākamgad šim mērķim ir piešķirti 3,08 miljoni eiro.

Šā gada 7. aprīlī Valsts policija beigusi Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanu un nodevusi prokuratūrai Zolitūdes traģēdijas lietas materiālus, lūdzot uzrādīt apsūdzību astoņām fiziskām personām. Pret piecām personām kriminālvajāšanu lūgts sākt pēc 239.panta 2.daļas - par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, bet vēl pret trīs personām - pēc Krimināllikuma 319.panta 3.daļas - valsts amatpersonas bezdarbību. Savukārt 16.aprīlī kriminālvajāšanai policija nodevusi arī otru Zolitūdes traģēdijas kriminālprocesu, kas bija uzsākts par iespējamiem darba drošības pārkāpumiem uzņēmumā "Maxima Latvija". Kriminālprocess ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret uzņēmuma darbinieci. Kopējais kriminālprocesā pieteikto kaitējuma kompensāciju apmērs pārsniedz 5,5 miljonus eiro.

1.novembrī darbu sāka Iekšējās drošības birojs. Biroja funkcijas ir atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu amatpersonas un darbinieki (izņemot Drošības policijas amatpersonas un darbiniekus), Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm, ostas policijas darbinieki un pašvaldības policijas darbinieki.

Atpakaļ