12.12.2013
Vienotības jaunieši: lai nevājinātu Satversmes garu, Prezidentam jāatklāj savi kritēriji

Vienotības Jaunatnes organizācija (VJO) ar atklātu vēstuli vēršas pie Valsts Prezidenta ar aicinājumu atklāt savus kritērijus Ministru prezidenta amata kandidātam.

„Vēršamies pie Jums kā septītā demokrātiski ievēlētā Latvijas Valsts prezidenta – amatpersonas, kas iemieso cieņu un atbildību pret valsti, tās pastāvēšanas pamatprincipiem, un ir piemērs visas sabiedrības morālajai stājai,” savā vēstulē Valsts prezidentam pauž Vienotības jaunieši.

VJO uzskata, ka ir svarīgi, lai Prezidents atklāj sabiedrībai savus izvēles kritērijus Ministru prezidenta amata kandidātam, lai novērstu risku, ka process kļūst par politisko „spēļu” un dažādu negodprātīgu manipulāciju objektu, tādejādi graujot uzticību Satversmē noteiktajiem parlamentāras demokrātijas principiem.

„Pamatojoties uz Satversmē stiprinātajiem demokrātijas un atklātības principiem, kā arī Prezidenta pienākumu uzstādīt politikas kvalitātes un morāles latiņu, aicinām Jūs publiski informēt gan mūs, gan visu Latvijas sabiedrību par kritērijiem, kādiem, Jūsuprāt, jāatbilst labam Ministru prezidentam. Lūdzam šos kritērijus publiskot pirms Ministru prezidenta amata kandidāta nominēšanas!”, savā vēstulē Valsts prezidentu Andri Bērziņu aicina VJO.

VJO ir partijas VIENOTĪBA jaunatnes organizācija un lielākā centriski-labējā politiskā jauniešu organizācija Latvijā, kurā šobrīd darbojas ap 200 jauniešu no visas Latvijas.

VJO atklātā vēstule Valsts Prezidentam.

 

Informāciju sagatavoja:
Dace Šļare
VJO koordinatore
dace.slare@vienotiba.lv

Komentāri:
 
Organizācija Twitterī
Sveicieni no Lietuvas, kur mūsu pārstāvji piedalās @KASLatvia & Educatio & JKD rīkotajā vasaras skolā "Rethinking E… https://t.co/63PXck5YSP
16.06.2017
#ĶiršaKomanda šodien Vērmanes dārzā, līdz 19.00 būsim te, atnāc, iepazīsties ar mūsu piedāvājumu Rīgai.… https://t.co/wfumAyVjgZ
30.05.2017
Šovakar piedalamies Zviedrijas vēstniecības rīkotajā pieņemšanā, tiekoties Utrikesakademin (Zviedru ārlietu akadēmi… https://t.co/vrm4U9o4PA
29.05.2017